Potrącenie 10-latki

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 8.00 w Słupsku na ul. Sobieskiego. W wypadku ucierpiała 10-letnia dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność na drodze.

Funkcjonariusze słupskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 8.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Sobieskiego w Słupsku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący pojazdem marki Fiat Punto, po tym, jak ustąpił pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się po jego prawej stronie, potrącił 10-letnią dziewczynkę, która korzystała z przejścia od lewej strony kierującego. Dziewczynka została odwieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący jest trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zrobili jego oględziny, zrobili zdjęcia, szkic sytuacyjny, przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy, jak i wyniki kolejnych prowadzonych przez policjantów czynności posłużą śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają:
Kierujmy się zasadą szczególnej ostrożności i zasadą ograniczonego zaufania. Zwracajmy szczególną uwagę na miejsca w rejonie przejść dla pieszych. Ograniczona widoczność i brak odblasku u pieszego są o tej porze roku częstymi przyczynami potrąceń. Nie zapominajmy o elementach odblaskowych. Pamiętajmy, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze lub w miejscach niedoświetlonych bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów. Natomiast jeśli pieszy posiada elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m. Pamiętajmy, że odblask może niekiedy uratować życie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *