Trudne warunki na drogach – policja radzi jak jeździć

W Słupsku i powiecie spadło więcej śniegu, co wpłynęło na pogorszenie się warunków na drodze. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg słupscy policjanci regularnie sprawdzają stan techniczny pojazdów, mierzą prędkość i zwracają szczególną uwagę na konieczność dostosowania prędkości i stylu jazdy do zmieniających się warunków na drodze. W przypadku rażących zaniedbań zagrażających bezpieczeństwu policjanci podejmują stanowcze i zdecydowane działania. Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.

Mundurowi przygotowali kilka cennych informacji, z którymi warto się zapoznać:

Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami może zalegać śnieg i błoto pośniegowe, które powoduje, możliwość utraty przyczepności. W takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Bądźmy również odpowiedzialni za bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Przy dojeżdżaniu do nich zdecydowanie ograniczajmy prędkość.

O ostrożność i rozwagę apelujemy też do pieszych. Nie wchodźmy bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Bądźmy widoczni, używajmy elementów odblaskowych. Kamizelka, breloczek, opaska, czy latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy. Jednocześnie policjanci przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *