Wybory w kwietniu

Wybory burmistrza Ustki nie odbędą się w najbliższą niedzielę a 11 kwietnia. Premier drugi raz przełożył termin głosowania z uwagi na panującą pandemię i związane z nią obostrzenia.

To już druga zmiana terminu wyborów burmistrza w Ustce. Według pierwotnej wersji miały się odbyć  17 stycznia. Datę wyborów jednak przesunięto na tydzień później. Teraz okazuje się, że także ten termin jest nierealny. Wszystko przez pandemię i obowiązujące w całym kraju obostrzenia sanitarne.

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się przesunąć wybory na dość odległy termon, czyli 11 kwietnia. Głosowanie odbywać się będzie w godzinach od 7 do 21. Jak można wyczytać w rozporządzeniu premiera do 6 kwietnia chętni mogą dopisać się do spisu wyborców w Ustce. Można także do tego dnia wyrazić chęć udziału w głosowaniu korespondencyjnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kampania wyborcza musi zakończyć się do północy 9 kwietnia.

O stanowisko burmistrza Ustki ubiega się sześcioro kandydatów. Jedyną kobietą na liście jest Adrianna Cerkowska-Markiewicz, kandydatka Platformy Obywatelskiej. W wyborach startuje dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta  Jacek Maniszewski, o stanowisko ubiega się także urzędnik miejski Piotr Wszółkowski, dziennikarz Krzysztof Nałęcz oraz Andrzej Kuczun i Grzegorz Malinowski.

Wybory w Ustce zostały ogłoszone po tym jak nagle zmarł burmistrz Jacek Graczyk. Obecnie obowiązki burmistrza miasta pełni wyznaczony przez premiera Bartosz Gwóźdź-Sproketowski. Funkcję będzie sprawował do wyborów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *