Kolizje, pijani, mandaty i kontrole

Ponad 200 kontroli pojazdów, 2 nietrzeźwych kierujących, 22 kolizje i 56 mandatów karnych za przekroczenie prędkości-to bilans pracy policjantów z minionego weekendu na drogach Słupska i powiatu. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

W miniony weekend słupscy policjanci skontrolowali 232 samochody, wyeliminowali z drogi 2 nietrzeźwych kierujących i pracowali przy 22 kolizjach. Szczęśliwie nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Z powodu nadmiernej prędkości mundurowi nałożyli 56 mandatów karnych. W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom.

Pomimo wielu policyjnych działań i apeli w związku ze zmianą warunków atmosferycznych okazuje się, że kierowcy nadal popełniają wykroczenia w zakresie niedostosowania prędkości do panującej sytuacji na drodze. Odpowiedzią mundurowych jest kontynuacja wzmożonych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi będą nieprzerwanie sprawdzać stan techniczny pojazdów i reagować na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.

Funkcjonariusze ponawiają apel o stosowanie się do przepisów ze zwróceniem szczególnej uwagi na dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *