Trudny weekend na drogach w Słupsku i regionie

263 kontrole pojazdów, 4 nietrzeźwych kierujących, 16 kolizji i 74 mandaty karne za przekroczenie prędkości-to bilans pracy policjantów z minionego weekendu na drogach Słupska i powiatu. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

W miniony weekend słupscy policjanci skontrolowali 263 pojazdy, wyeliminowali z drogi 4 nietrzeźwych kierujących i pracowali przy 16 kolizjach. Szczęśliwie nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Z powodu nadmiernej prędkości mundurowi nałożyli 74 mandaty karne. W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom.

Wyniki pracy z minionego weekendu pokazują, że stałe działania policjantów na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są niezwykle ważne. Pomimo wielu policyjnych przedsięwzięć i apeli w związku ze zmianą warunków atmosferycznych, wciąż nie brakuje kierowców decydujących się na brawurową jazdę i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Odpowiedzią mundurowych jest kontynuacja wzmożonych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi będą nieprzerwanie sprawdzać stan techniczny pojazdów i reagować na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.

Funkcjonariusze ponawiają apel o niewsiadanie za kółko po kieliszku i o dostosowanie prędkości i stylu jazdy do panujących warunków. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. Bądźmy więc odpowiedzialni i ostrożni. Nie zapominajmy też o obowiązku utrzymywania swoich pojazdów w dobrym stanie technicznym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *