WOŚP dała sprzęt dla słupskiego szpoitala

 

Dwa kardiomonitory kupione przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, trafiły na Oddział Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Kardiomonitory to specjalistyczne urządzenia do monitorowania parametrów życia pacjentów. Te kupione i podarowane przez WOŚP są specjalnie przystosowane do badania nawet bardzo małych pacjentów.

– Kardiomonitory są wyposażone w komplet mankietów do mierzenia ciśnienia i pulsoksymetrów dostosowanych nawet do bardzo malutkich rączek naszych najmłodszych pacjentów – mówi Katarzyna Laskus, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chirurgii Dziecięcej. – To mobilne urządzenia, których obsługa jest bardzo intuicyjna. Możemy nimi podjechać do łóżka każdego pacjenta, zdjąć monitory ze stelaży i traktować je jako kardiomonitory transportowe. Bez podłączenia do sieci działają przez sześć godzin.

Do tej pory oddział dysponował dwoma kardiomonitorami starszego typu, te były m.in. większe i trudniejsze w przenoszeniu. Nowe na pewno usprawnią pracę na oddziale. Wartość jednego to ok. 68 tys. zł.

Kardiomonitory zostały zakupione z pieniędzy zebranych w trakcie ubiegłorocznego, 28. Finału WOŚP, podczas którego Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Za pieniądze wówczas zebrane na słupską chirurgię dziecięcą trafią jeszcze w tym roku: zestaw do wideochirurgii z zestawem instrumentarium do zabiegów, platforma elektrochirurgiczna, dermatoskop z szatkownicą oraz wiertarka ortopedyczna.

– Do tego roku nasz szpital otrzymał od Orkiestry sprzęt wartości 1 106 222 zł, to dla nas ogromne wsparcie – przyznaje Anetta Barna-Feszak, wiceprezes zarządu słupskiego szpitala. Natomiast prezes Andrzej Sapiński dodaje: – Na WOŚP zawsze możemy liczyć. Otrzymujemy niezbędny sprzęt, wysokiej jakości, a nasz personel zawsze jest szkolony przez dostawców, jak go obsługiwać.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *