Wypadek microcara na krajówce

Policjanci słupskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK nr 6. Wstępne ustalenia wskazują na to, że sprawcą jest 64-latek, który nie ma uprawnień do kierowania. Mężczyzna poruszał się popularnym wśród seniorów pojazdem microcar. Policjanci przypominają o konieczności posiadania uprawnień do kierowania tym czterokołowcem.

Słupscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj ok. godz. 16.00 na DK nr 6. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 64-letni kierujący pojazdem microcar, jadac od Potęgowa w kierunku Słupska, skręcając w lewo w kierunku Karżnicy, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierującemu pojazdem marki Renault Espace.

Policjanci przypominają, że microcarami mogą kierować osoby, które mają prawo jazdy co najmniej na kategorie AM. Przeświadczenie, że tego typu pojazdami można poruszać się na tzw. dowód osobisty, jest mylne. Niestety nie wszyscy użytkownicy małych czterokołowców są uprawnieni do kierowania nimi. W wielu przypadkach spowodowane jest to nieznajomością przepisów i sugerowaniem się zdaniem niekiedy nawet samych sprzedawców.

Microcary to pojazdy modne ostatnio zwłaszcza wśród seniorów. Często przekazywane rodzicom czy dziadkom w prezencie. Decydując się na zakup małego czterokołowca, zweryfikujmy czy obdarowany ma uprawnienia. Nie zapominajmy jednak, by w trosce o bezpieczeństwo na drodze zadbać też o weryfikację umiejętności i zdolności do kierowania pojazdem naszego seniora.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *