Zima zaskakuje i urzeka

Powszechnie wiadomo, że lubimy narzekać, a najchętniej na pogodę. Nie lubimy gdy pada, gdy świeci słonce lub gdy mamy mróz. Ten ostatni powód będzie nam jeszcze troch towarzyszył. Zima bowiem na razie nie odpuści.

W Polsce utarło się powiedzenie, ze zima zaskoczyła drogowców. Tegoroczna zdecydowanie zaskoczyła nas wszystkich. Dawno już nie było tak obfitych opadów śniegu i niskich temperatur, dzięki którym ten śnieg tak długo utrzymywałby się. Biały puch na dłużej przykrył nasz region. Weekendowy opad śniegu był jednym z największych w ostatnich latach.

Śnieg daje się we znaki przede wszystkim kierowcom. Na drogach jest ślisko, a w mieście brakuje miejsc parkingowych. Policja tradycyjnie apeluje o wolną i ostrożną jazdę. Odnotowano już kilka typowych zimowych stłuczek. Lekkiego życia nie mają także piesi. Śnieg leżących na chodnikach, mimo systematycznego sprzątania, nie ułatwia sprawnego i bezpiecznego poruszania się.

Zima daje za to sporo radości dzieciom i młodzieży, którzy mimo skończonych już ferii potrafią cieszyć się urokami śniegu, niskich temperatur i różnego rodzaju górek. Biała aura jest także doskonałą okazją do spacerów w mieście i poza nim, na przykład nad morzem.

W najbliższych dniach zima na pewno potrzyma. Temperatura będzie spadała nawet do 8, 9 stopni poniżej zera. Długoterminowe prognozy pogody nie są jednak już tak jednoznaczne. Według części z nich zima może utrzymać się nawet do końca lutego. Inne zaś mówią o kapryśnej i zmiennej pogodzie, która na przemian ma przeplatać dni dość ciepłe i zimne. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się na własnej skórze.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *