14 ton tytoniu w rękach Straży Granicznej

Rekordową ilość przeszło 14 ton suszu tytoniowego przejęli  funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki. Do sprawy zatrzymali 48-letniego mieszkańca Słupska. Łączną wartość zajętego towaru szacuje się na 7,5 miliona złotych.

charset=Ascii
Według ustaleń usteckich strażników granicznych w halach magazynowych niedaleko Brodnicy miały być przechowywane znaczne ilości nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze przeszukali te pomieszczenia, gdzie ujawnili stosy kartonowych pudeł, a w nich w sumie blisko 14,5 tony składowanego suszu tytoniowego. Dodatkowo było tam 315 kg krajanki tytoniowej, maszyna do cięcia tytoniu, suszarka bębnowa i inne urządzenia do nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej. Na miejscu zatrzymano 48-letniego mieszkańca Słupska. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Brodnicy mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 6 lat pozbawienia wolności.

Łączną wartość zabezpieczonego suszu i krajanki tytoniowej szacuje się na 7,5 miliona złotych. Na podobną kwotę wyceniono wartość uszczupleń podatkowych z tytułu niezapłaconej akcyzy. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brodnicy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *