Jakość powietrza – sprawdź w aplikacji!

Aplikacja „Skarby Usteckiej Przyrody” została wzbogacona o nową funkcję. Teraz użytkownicy mogą na bieżąco sprawdzać stan powietrza w Ustce, mierzony przez cztery czujniki zainstalowane na terenie miasta.

Fot. MK

Kontynuując działania Ustki na rzecz wzrostu jakości powietrza samorząd ułatwia dostęp do danych o jakości powietrza. W mieście zamontowano cztery czujniki jakości powietrza, które znajdują się na obiektach użyteczności publicznej, czyli budynku Straży Miejskiej przy ul. Wyszyńskiego, Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Darłowskiej, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Bursztynowej oraz na zapleczu OSIR przy ul. Rybackiej. Mierzą frakcje pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 w powietrzu. Do tej pory były wyświetlane na monitorze na budynku UTBS przy ul. Krótkiej. Teraz dostęp do nich będą mieli także posiadacze aplikacji Skarby Usteckiej Przyrody

– Jest to aplikacja bezpłatna., którą mogą państwo ze sklepów pobrać. W tej aplikacji będą również dane z naszych czujników powietrza. Przypomnę, że dane te są aktualizowane co 10 minut. Dane te przedstawiane są nie tylko w liczbach, ale również kolorami – mówi Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce.

Aby sprawdzić stan jakości powietrza należy wejść w zakładkę „jakość powietrza” w lewym górnym rogu aplikacji. W aplikacji „Skarby Usteckiej Przyrody” można znaleźć wszelkie informacje o nadmorskiej faunie i florze, a także opisy atrakcji przyrodniczych oraz szlaków turystycznych. Teraz została wzbogacona o informacje o jakości powietrza.

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *