Jakość powietrza – sprawdź w aplikacji!

Aplikacja „Skarby Usteckiej Przyrody” została wzbogacona o nową funkcję. Teraz użytkownicy mogą na bieżąco sprawdzać stan powietrza w Ustce, mierzony przez cztery czujniki zainstalowane na terenie miasta.

fot. Zarząd Portu Morskiego w Ustce/www.http://ustkaport.pl

Kontynuując nasze działania na rzecz wzrostu jakości powietrza ułatwiamy dostęp do danych o jakości powietrza. Czujniki jakości znajdują się na obiektach użyteczności publicznej (Straż Miejska ul. Wyszyńskiego, Szkoła Podstawowa nr 1 ul. Darłowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych ul. Bursztynowa) oraz na ul Rybackiej (zaplecze OSiR). Mierzą frakcje pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 w powietrzu. Dane pomiarowe o stężeniu ww. pyłów dla poszczególnych lokalizacji, są w aplikacji prezentowane poprzez kolor i wartość, z aktualizacją co 10 minut. Aby sprawdzić stan jakości powietrza należy wejść w zakładkę „jakość powietrza” w lewym górnym rogu aplikacji.

Przypomnijmy, że aplikacja „Skarby Usteckiej Przyrody” dostępna jest bezpłatnie w sklepach App Store oraz Google play. Można znaleźć w niej wszelkie informacje o nadmorskiej faunie i florze, a także opisy atrakcji przyrodniczych oraz szlaków turystycznych.

Jakość powietrza można śledzić także na stronie miasta:

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *