Pijany z zakazem za kierownicą

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali pijanego 41-latka, który kierował fordem wbrew sądowemu zakazowi. Funkcjonariusze zatrzymali też pasażera, który za kierowanie po alkoholu był poszukiwany do odbycia 242 dni pozbawienia wolności. Poszukiwany 37-latek zostanie doprowadzony do aresztu, a jego starszy kolega wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj po godz. 16.00 w jednej z miejscowości powiatu słupskiego, funkcjonariusze z grupy SPEED zauważyli kierowcę forda, który jechał z nadmierną prędkością. Dokładna kontrola wykazała, że 41-letni kierowca ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów i jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Podczas interwencji okazało się również, że w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, do odbycia kary więzienia poszukiwany jest 37-letni pasażer.

Zatrzymany 37-latek dzisiaj zostanie doprowadzony do aresztu, gdzie będzie odbywał karę 242 dni pozbawienia wolności. Kierujący fordem natomiast wkrótce odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Za te przestępstwa grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *