Rekrutacja do szkół i przedszkoli w Ustce

W Ustce ruszyła rekrutacja do przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Nabór uczniów prowadzą trzy szkoły podstawowe w mieście.

Z danych dotyczących meldunków wynika, że do placówek zgłosi się nie więcej jak 133 uczniów,  co pozwoli na utworzenie pięciu klas pierwszych: po dwie w szkołach numer 1 i 2 i jednej w szkole nr 3. Rekrutacja trwa do 31 marca. Odpowiednie wnioski i dokumenty, a także informacje dotyczące rekrutacji można otrzymać w placówkach oświatowych.

Jeżeli państwo nie jesteście w stanie stawić się osobiście i myślę, że jest to słuszne ze względu zagrożenia związane z pandemią. Bardzo proszę wejść na stronę danej szkoły, tam również jest zakładka, w której państwo znajdziecie informacje dotyczące rekrutacji oraz wnioski do pobrania – mówi Dorota Szcześniak-Abramczyk, Urząd Miasta w Ustce.

W  szkołach podstawowych, które utworzą dwie klasy, będzie istniała możliwość utworzenia z jednej z nich klasy sportowej– zależnie od zainteresowania dzieci i rodziców, a szczegóły będą uzgadniane z dyrektorami szkół oraz klubami sportowymi.  Ponadto, każda ze szkół będzie miała możliwość utworzenie w klasach IV jednego oddziału mistrzostwa sportowego. W Szkole Podstawowej nr 1 planuje się wprowadzić takie dyscypliny jak lekkoatletyka i pływanie, a  w Szkole Podstawowej nr 2 piłka ręczna dziewcząt i piłka nożna chłopców. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 3 będzie kontynuowane szkolenie w pływaniu. 

Rekrutację prowadzą także miejskie przedszkola. Także w tych placówkach dostępne są wnioski do pobrania niezbędne do naboru. Rekrutacja w przypadku usteckich przedszkoli trwać będzie do 26 marca.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *