Społeczne taxi już jeździ w Potęgowie

10 marca oficjalnie przekazano do użytkowania fabrycznie nowego dziewięcioosobowego busa z windą dla niepełnosprawnych. Otrzymany przez Gminę Potęgowo grant z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pokrył 100% kosztów przedsięwzięcia, a dodatkowo umożliwił zatrudnienie kierowcy i asystenta.

– Bez obciążania budżetu, chociaż w pewnym zakresie rozwiązujemy lokalne problemy komunikacyjne. Dojazd do lekarza, czy urzędu będzie teraz łatwiejszy. Udało się w ten sposób spełnić prośby mieszkańców, którzy niestety nie mogą liczyć na transport publiczny, szczególnie jeśli zmagają się z niepełnosprawnością – mówi wójt Dawid Litwin.

Dzięki usłudze mieszkańcy mogą bezpłatnie dotrzeć np. do lekarza, urzędu, na rehabilitację czy załatwić istotne sprawy w instytucjach nie tylko na terenie gminy. Korzystająca z usługi osoba zostanie odebrana z domu, zawieziona w miejsce docelowe i odwieziona do domu.

Usługa skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców gminy Potęgowo o ograniczonej mobilności, zatem do osób nie tylko z niepełnosprawnościami, ale do wszystkich którzy mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się wynikające  z ograniczonej sprawności (seniorzy 70+).

Usługę można zamawiać dzwoniąc z wyprzedzeniem pod dedykowany numer telefonu: 506 950 197 a także w formie elektronicznej, za pomocą formularza zgłoszeniowego (do pobrania na stronie) przesłanego na adres: transport@potegowo.pl

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *