Sypią się mandaty za brak maseczki

Słupscy policjanci nieprzerwanie kontynuują działania mające na rzecz walki z koronawirusem. Od początku marca mundurowi przeprowadzili ponad 700 interwencji, w których trakcie nałożyli 688 mandatów karnych, sporządzili 30 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 51 osób. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Słupscy policjanci stale sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów i zaleceń sanitarnych. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich podejmują liczne interwencje mające na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z lekceważeniem obostrzeń dotyczącym obowiązku zakrywania ust i nosa, od początku marca mundurowi podjęli ponad 700 interwencji, w których trakcie nałożyli 688 mandatów karnych, sporządzili 30 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 51 osób.

Patrząc na wynik dotychczasowej pracy, po raz kolejny nasuwa się wniosek, że niektórzy mieszkańcy w dalszym ciągu mają lekceważący stosunek do pandemii. Pomimo codziennych wysokich wskaźników zachorowań nie wszyscy traktują poważnie zagrożenie. W trosce o zdrowie i życie nas wszystkich policjanci nadal będą reagować i dyscyplinować społeczeństwo. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby Covid-19.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszym wspólnym dobrem. Dbajmy o siebie, swoich bliskich i o osoby, obok których przechodzimy. Bądźmy odpowiedzialni i używajmy środków ochrony osobistej. Wszystkie rekomendacje, przepisy i obostrzenia są dla naszego dobra. Nie zapominajmy o tym, że utrzymywanie dystansu, częste mycie rąk i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa są podstawowymi czynnościami, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *