Wiosenna inauguracja Bazarku Natury w Krępie Słupskiej.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk serdecznie zaprasza na inaugurację Bazarku Natury 27 marca (sobota) w godz. 10:00-13:00. To już trzecia edycja bijącego rekordy popularności targowiska, które odbywa się w Krępie Słupskiej.

fot. Centrum Kultury Gminy Słupsk

W specjalnie przygotowanych budkach mieszczą się stoiska kilkunastu producentów ekologicznej i tradycyjnej żywności.

– W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie ze strony konsumentów postanowiliśmy wznowić działalność Bazarku Natury. Jest to miejsce, w którym chcemy zaoferować naszym klientom dostęp do niskoprzetworzonej i ekologicznej żywności oraz naturalnych produktów od starannie dobranych wystawców, dbających o jakość swoich wyrobów. Bazarek Natury jest miejscem, w którym chcemy promować proekologiczne postawy – mówi Katarzyna Wołoszyn z Centrum Kultury Gminy Słupsk.

Ideą Bazarku Natury jest możliwość bezpośredniego zakupu nieprzetworzonej żywności, w większość z ekologicznych gospodarstw. Zjawiają się tam także mali lokalni producenci, którzy oferują także produkty swojego wyrobu. Wystawcy stawiają na tradycyjną i niskoprzetworzoną żywność, a część z nich może poszczycić się całkowicie ekologiczną uprawą na rodzinnych gospodarstwach.

Wśród produktów na Bazarku Natury możemy znaleźć m.in.:

*zdrowe kiszonki,
*ekologiczne wypieki i ciasta,
*przetwory bez ulepszaczy,
*surowe i wędzone ryby,
*zdrowe sery,
*wędliny bez konserwantów i inne wyroby mięsne,
*zioła,
*sezonowe warzywa i owoce z ekologicznych upraw.

Wejście na teren targu możliwe będzie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, tj. z zachowaniem bezpiecznej odległości (minimum 1,5 m), zasłonięciem ust i nosa maską oraz dezynfekcją rąk.

Kolejny Bazarek Natury odbędzie się w sobotę 17 kwietnia 2021r

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *