Zatrzymany za zabicie kota

Policjanci z komisariatu policji w Dębnicy Kaszubskiej zatrzymali 60–latka, podejrzewanego o znęcanie się nad kotem. Kluczowym okazała się współpraca dzielnicowego z mieszkańcami, dzięki której mężczyzna został szybko zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lub 5 lat więzienia.

W minioną sobotę po południu policjanci z Dębnicy Kaszubskiej otrzymali zgłoszenie o postrzelonym kocie znalezionym na terenie jednej z posesji w gminie. Mundurowi dotarli do zdjęcia z monitoringu, na którym uchwycony był moment oddawania strzału z wiatrówki. Dzięki dobrej współpracy z mieszkańcami dzielnicowy szybko ustalił, kim jest osoba ze zdjęcia i gdzie może przebywać. Policjanci pojechali tam i zatrzymali 60-latka podejrzewanego o zabicie kota oraz zabezpieczyli wiatrówkę, z której prawdopodobnie padł strzał.

Postrzelony kot został przekazany pod opiekę fundacji zajmującej się pomocą zwierzętom i szybko trafił na stół operacyjny. Niestety okazało się, że konieczne było jego uśpienie

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty i zostanie doprowadzony do prokuratury. Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *