Dwa potrącenia rowerzystów

Słupscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło wczoraj na ulicach Słupska. W obu zdarzeniach uczestniczyli rowerzyści, którzy z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci zauważają wzmożony ruch jednośladów i apelują o szczególną ostrożność na drodze.

Słupscy policjanci pracowali wczoraj przy dwóch wypadkach drogowych, w których uczestniczyli rowerzyści. Okazało się, że obaj odnieśli obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadków byli trzeźwi.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce ok. godz. 13.00 na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej z Sobieskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 67-letnia kierująca passatem nie ustąpiła pierwszeństwa 70-latkowi korzystającemu z przejazdu dla rowerów.

Ok. godz.17.00 policjanci pracowali przy kolejnym zdarzeniu z udziałem rowerzysty. Jak wstępnie ustalili, 43-letnie kierujący fordem wyjeżdżając z terenu prywatnej posesji na ul. Westerplatte, potrącił 44-letniego rowerzystę, który chodnikiem jechał w kierunku centrum miasta.

Policjanci zauważają, że z każdym dniem na naszych drogach jest więcej rowerzystów i apelują do nich i do innych uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do obowiązujących przepisów i o szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych i podczas włączania się do ruchu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *