Nowy punkt szczepień w szpitalu w Słupsku

Od wtorku, 20 kwietnia, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku, uruchomiony zostanie kolejny punkt szczepień. To nie jedyny punkt szczepień w regionie, który zaczyna działać w tym tygodniu. 

W budynku I Przychodni POZ od wtorku zaczną działać dwa, a docelowo cztery nowe gabinety szczepień. Gabinety w budynku D Poradni Specjalistycznych i w szpitalu w Ustce będą funkcjonowały jak dotąd.

– Dzięki tej decyzji tylko w tym tygodniu personel naszego szpitala we wszystkich punktach wykona prawie 2000 szczepień przeciwko COVID-19 – mówi Andrzej Sapiński, prezes zarządu szpitala w Słupsku. – Wszyscy wiemy jak dramatyczne skutki niesie pandemia koronawirusa, dlatego i nam zależy żeby jak najszybciej zaszczepić wszystkich chętnych i osiągnąć odporność populacyjną. Dlatego w nowowyremontowanym budynku, w którym wkrótce zacznie działać przychodnia POZ, uruchamiamy dodatkowe gabinety. Ograniczeni będziemy tylko liczbą otrzymywanych szczepionek.

Na razie gabinety w budynku I Przychodni POZ czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 i dziennie szczepione tam będą 144 osoby. Później planowane jeśli wydłużenie godzin pracy do 12 godzin dziennie.

Zapraszamy do rejestracji na szczepienia w słupskim szpitalu pod nr. 59 8460 700. Do tej pory we wszystkich szpitalnych gabinetach wykonano 11.650 szczepień.

Punkt Szczepień Powszechnych uruchomiono na lodowisku w Redzikowie oraz hali sportowej przy ul. Słowiańskiej 2 w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *