Ogólnopolski sukces młodych historyków ze Słupska

Troje uczniów z Zespołu Szkół Informatycznych ze Słupska: Jagoda Dudzińska, Julia Kułakowska i Antoni Stępnik zostało laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

W I etapie eliminacji centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” uczniowie musieli zmierzyć się z napisaniem rozprawki wybierając jeden z pięciu tematów przygotowanych przez Komitet Główny Olimpiady. Na napisanie pracy młodzież miała 180 minut. Otrzymaliśmy informację, że cała trójka uczniów otrzymała tytuł finalisty olimpiady uzyskując zwolnienie z matury z historii (poziom rozszerzony zaliczony na 100%) i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia na UJ i Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. W II etapie eliminacji centralnych uczniowie będą walczyć o tytuł laureata olimpiady!

Uczniów do olimpiady przygotowują nauczyciele: P. Andrzej Fijałkowski oraz P. Stanisław Stefański.

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada rozgrywana jest w trzech etapach od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *