Pijany bez prawa jazdy uderzył w radiowóz

Kierujący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu policjantom słupskiej drogówki, którzy kolejno sygnalizowali mu konieczność zatrzymania się do kontroli. Mężczyzna nie reagował na sygnały, a w trakcie próby ucieczki dwukrotnie uderzył w radiowóz. Okazało się, że za kółkiem siedział nietrzeźwy 20-latek, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. 

W miniony piątek po godz.23.00 policjanci słupskiej drogówki interweniowali wobec kierującego mazdą, który wyjeżdżając z ul. Paderewskiego, nie ustąpił pierwszeństwa policjantom jadącym ul. Lutosławskiego w kierunku ul. Poznańskiej. Swoim zachowaniem zmusił funkcjonariuszy do nagłego hamowania. W związku z powyższym mundurowi pojechali za nim i sygnałami błyskowo-dźwiękowymi dawali mu znak do zatrzymania się do kontroli. Odpowiedzią mężczyzny była ucieczka pobliskimi ulicami oraz uszkodzenie radiowozu. Ostatecznie na ul. Moniuszki 20-latek zakończył swoją jazdę.

 

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, a po dokładnym sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. 20-latek został doprowadzony do wytrzeźwienia i wkrótce odpowie za przestępstwa i wykroczenia. Grozi mu grzywna i kara do 5 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *