Rusza nowy punkt szczepień w Ustce

Od poniedziałku 12 kwietnia działalność rozpoczyna punkt szczepień utworzony w Ustce przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Uruchomienie punkt ma pomóc w szczepieniach przeciwko COVID-19 mieszkańcom Ustki i okolic, którzy dotychczas mieli utrudniony dostęp do szczepień.

Ustecki punkt szczepień został utworzony w budynku szpitala przy ul. Mickiewicza 12. Aby dostać się do gabinetu należy wejść do budynku głównymi drzwiami i skierować się tuż za wejściem na lewo. Punkt będzie tygodniowo szczepić 180 osób.

Od dzisiaj, 8 kwietnia, pacjenci mogą zapisywać się na szczepienia w punkcie szczepień w Ustce. Zapisy telefoniczne przyjmuje infolinia słupskiego szpitala pod numerem telefonu 59 84 60 700. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 7 -17 oraz w piątki w godz. 7 -14.35.

Obecnie zapisywani są pacjenci z uprawnionych grup – seniorzy 60 plus. Od 12 kwietnia zapisy będą dotyczyły kolejnych grup wiekowych zgodnie z polityką Narodowego Programu Szczepień. – Dodatkowy punkt szczepień w Ustce utworzyliśmy na wniosek władz miasta, aby pomóc mieszkańcom w łatwiejszym dostępie do ważnych dla zdrowia nas wszystkich szczepień przeciwko COVID-19 – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Utworzyliśmy ten punkt najszybciej jak się dało, bo mamy świadomość dużego społecznego zapotrzebowania na jego działalność.

Do tej pory Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku dysponował jednym punktem szczepień składającym się z dwóch gabinetów w głównym budynku szpitalnym. Punkt ten zaszczepił już ponad 10 000 osób.

Fot. Punkt szczepień w Ustce.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *