Terytorialsi wcieleni w Słupsku

W minioną sobotę, 10 kwietnia w Słupsku, kolejnych 36 ochotników zasiliło szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. 

To drugie tegoroczne wcielenie pomorskich terytorialsów, które przeprowadzone zostało w mieście nad Słupią. Pierwszego dnia przyszli żołnierze dopełniali wszelkich formalności, zostali również umundurowani i wyposażeni w wojskowy ekwipunek. Kolejne dni to już zmagania poligonowe. Część nowych terytorialsów rozpoczęła właśnie 16-dniowe szkolenie podstawowe, zaś Ci, którzy przysięgę wojskową mają już za sobą ćwiczą przez osiem dni.

Szkolenie podstawowe kończy się tzw. pętlą taktyczną, która jest egzaminem z umiejętności nabytych podczas okresu szkoleniowego. Szesnasty dzień jest dniem złożenia przez żołnierzy przysięgi wojskowej, która wieńczy ich wysiłek włożony w ukończenie tego wymagającego szkolenia. Słowa roty wybrzmią 25 kwietnia o godz. 10.00 na terenie koszar 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Terytorialsi, którzy złożą żołnierskie przyrzeczenie zostaną oficjalnie żołnierzami Wojska Polskiego i rozpoczną służbę w batalionach lekkiej piechoty, podległych 7 PBOT – 71 blp w Malborku i 73 blp w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *