Młodzi weterynarze ze Słupska triumfowali na olimpiadzie

Kolejny sukces na ogólnopolskiej olimpiadzie młodych słupszczan. Weronika Jarmuł i Jakub Maksymiuk z Technikum Weterynaryjnego przy ZSI byli bezkonkurencyjnie w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. 

Uczniowie z kl. 4 Technikum Weterynaryjnego przy ZSI w Słupsku Weronika Jarmuł i Jakub Maksymiuk wzięli udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Zdolna młodzież zajęła I miejsca w dwóch kategoriach- Weronika w bloku „weterynaria”, a Jakub w bloku „produkcja zwierzęca”. Jako finaliści etapu centralnego zostaną przyjęci na studia na kierunki Medycyna weterynaryjna oraz Zootechnika z pominięciem rekrutacji. W czerwcu na etapie centralnym powalczą z najlepszymi z innych okręgów.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów tego typu organizowanych w Polsce. Zmaganiom młodzieży patronuje m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczniów do olimpiady przygotowuje P. Marta Malinowska.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *