Sprawca kolizji złapany po kilku dniach

 Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali 46-latka, który w miniony poniedziałek na ulicy Armii Krajowej w Słupsku spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Powodów miał kilka. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany,

24 maja ok godz. 7 w Słupsku przy ul. Armii krajowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Renault i Peugeot. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w jego tył. Funkcjonariusze słupskiej drogówki wykonali oględziny pojazdów, zrobili zdjęcia i ustalili świadków zdarzenia. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem funkcjonariuszy.
Zabezpieczone na miejscu ślady oraz ich drobiazgowa analiza przełożyła się na szybkie wytypowanie sprawcy tego zdarzenia. Policjanci ustalili, gdzie mężczyzna może przebywać, pojechali tam i zatrzymali 46-latka. Jak się okazało, nie zaczekał na funkcjonariuszy w miejscu zdarzenia, ponieważ ma zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Prócz konsekwencji prawnych takiego zachowania spodziewać się można również konsekwencji finansowych. W sytuacji, gdy kierowca ucieka z miejsca zdarzenia lub nie posiada uprawnień do kierowania, firma ubezpieczeniowa ma prawo zażądać zwrotu wypłaconego odszkodowania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *