Trudna majówka na drogach

Blisko 300 kontroli pojazdów, 17 kolizji drogowych, 163 przekroczeń prędkości w tym 5 o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym, 5 nietrzeźwych kierujących, 2 z zakazem prowadzenia pojazdów i 1 pościg-tak przedstawiają się efekty pracy słupskich policjantów na drodze w okresie majówki.

W minionym okresie majowym policjanci słupskiej drogówki prowadzili wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Liczne kontrole pojazdów, pomiary prędkości, sprawdzenie trzeźwości, obsługa zdarzeń drogowych i pościg za przestępcą-to część zadań realizowanych przez policjantów. Analizując dane z ostatnich dni, okazuje się, że policjanci przeprowadzili 274 kontrole pojazdów, pracowali przy 17 kolizjach, ujawnili 163 przekroczeń prędkości w tym 5 o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym, uniemożliwili dalszą jazdę 5 nietrzeźwym kierującym i 2 z zakazem prowadzenia pojazdów.

Przed 1 z kontroli próbował uciec 49-latek, który wczoraj w Gąbinie nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania się do kontroli. Kierujący oplem dojechał do pobliskiej miejscowości, gdzie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Odpowiedzią policjantów było szybkie zatrzymanie mężczyzny, który jak się okazało, był nietrzeźwy i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Na osoby, które przekroczyły prędkość, w większości przypadków policjanci nałożyli mandaty karne. W 5 przypadkach, gdzie w obszarze zabudowanym kierowcy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h mundurowi zatrzymali też prawo jazdy.

Wkrótce za przestępstwa odpowiedzą nietrzeźwi kierujący i ci, którzy wsiedli za kółko pomimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów. Grożą im m.in. kary więzienia, grzywny i dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *