Wybory w Ustce jednak w czerwcu

Kolejna zmiana terminu przedterminowych wyborów burmistrza w Ustce. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory maja się odbyć 13 czerwca. Data wyborów, była już kilka razy przesuwana z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w Polsce.

Pierwotnie miały się odbyć w niedzielę 17 stycznia 2021 r. W połowie grudnia znowelizowano rozporządzenie, ustalając termin wyborów na 24 stycznia. Miesiąc później termin wyborów został przesunięty na 11 kwietnia, potem padła data 9 maja.

Zmiany podyktowane były dynamicznie zmieniają się sytuacją pandemiczną w Polsce i troską o bezpieczeństwo mieszkańców. Zmiany dotyczą nie tylko Ustki, ale także innych samorządów w kraju, w których niezbędne jest przeprowadzenia wyborów uzupełniających.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów 8 czerwca mija termin składanie przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze miasta oraz zgłaszanie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. 11 czerwca o północy kończy się kampania wyborcza i zaczyna obowiązywać cisza wyborcza.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *