Duże zainteresowanie szczepieniem nastolatków w słupskim szpitalu

Punkt szczepień przeciwko COVID-19 działający w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o. zaszczepił już prawie pół tysiąca nastolatków.

Fot. Kamil Ludwikowski w czasie szczepienia.

Od kilkunastu dni szczepionki przeciwko COVID-19 można podawać młodzieży od 12. roku życia. Szeroko zakrojona akcja szczepień uczniów ma rozpocząć się w szkołach we wrześniu 2021 roku, ale już teraz rodzice mogą zapisywać dzieci na szczepienia w działających punktach szczepień. Młodzież do 18.  życia szczepiona jest wyłącznie preparatem firmy Pfizer.

Zainteresowanie nastolatków zaszczepieniem się w słupskim szpitalu jest duże, a co ważne – termin oczekiwania jest krótki. Od 10 czerwca, przez pierwszy tydzień szczepienia nastolatków, w słupskim szpitalu w budynki I przychodni POZ zaszczepiono 438 osób poniżej 18. roku życia, a w punkcie szczepień słupskiego szpitala w Ustce – 20.

Na zaszczepienie się w szpitalu w Słupsku zdecydował się m.in. 16-letni Kamil.

– Mama zaproponowała mi szczepienie i myślę, że to dobry pomysł. Będę czuł się bezpiecznie przez wakacjami i być może wyjedziemy gdzieś za granicę – mówi Kamil Ludwikowski. – Chciałabym, żeby ta pandemia już się skończyła i żebyśmy od września normalnie wrócili do szkoły.

 Mama Kamila potwierdza, że namawiała syna na szybkie zaszczepienie się: – Dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Cała rodzina będzie już zaszczepiona. My się szczepień nie boimy, co roku szczepimy się też przeciwko grypie – mówi słupszczanka.

Aby zarejestrować siebie bądź dziecko na szczepienie przeciwko COVID-19 w słupskim szpitalu wystarczy zadzwonić pod nr tel. 59 846 07 00. Do tej pory wykonano tu ponad 35 tys. szczepień przeciwko COVID-19.

Do szczepień nastolatków namawia też prezes słupskiego szpitala: – To fakt, że młodzi ludzie mogą przechorować koronawirusa łagodniej, ale nie jest to regułą. Ponadto młodzi ludzie szczepiąc się chronią przed zakażeniem nie tylko siebie, ale i swoich bliskich. Zapraszamy ich więc na szczepienia do naszego szpitala – mówi prezes Andrzej Sapiński.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *