Kolejna umowa na S6 podpisana

Realizacja budowy tak zwanego słupskiego odcinka S6 wkracza w kolejną fazę. Podpisano własnie umowę na budowę trasy Skórowo-Leśnice. 

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotr Müller wzięli udział w podpisaniu umowy na projekt i budowę 11-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 Skórowo – Leśnice w województwie pomorskim.

Trasa będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz z pasami awaryjnego postoju. Inwestycja uwzględnia budowę węzła drogowego Leśnice oraz dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych w Darżynie. Wybrana oferta o wartości 344,4 mln zł uwzględnia przedłużenie okresu gwarancji jakości o 5 lat oraz skrócenie terminu realizacji kontraktu.

– Droga ekspresowa S6 jest bardzo ważna dla osób poruszających się po polskim wybrzeżu, a dzięki decyzji rządu są zapewnione środki finansowe na całą jej budowę. Obszar pomiędzy Szczecinem a Trójmiastem, który na mapie kraju pozbawiony był dotychczas jakichkolwiek tras szybkiego ruchu, wreszcie zyskuje dobrej jakości połączenie drogowe. Zmieni to warunki podróżowania i da nowe perspektywy rozwoju dla Pomorza – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Postępowanie przetargowe obejmuje odcinek drogi ekspresowej S6, realizowany po decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych.

W województwie pomorskim w budowie są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Podpisane zostały także umowy na trzy fragmenty trasy: dwie na zaprojektowanie i budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT) oraz na budowę drugiej jezdni istniejącej obwodnicy Słupska. W III kw. 2021 r. ruszą przetargi na budowę odcinków od Koszalina do obwodnicy Słupska, dla których są już sporządzone projekty budowlane.

Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 r.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *