Podpisanie umowy na budowę S6 Bobrowniki – Skórowo!

Podpisanie umowy na budowę S6 Bobrowniki – Skórowo!

Inwestycja drogi krajowej S6 dynamicznie nabrała tempa.  Podpisanie umowy na następny odcinek priorytetowej dla mieszkańców Pomorza trasy S6 to inwestycja, która usprawni komunikację lokalną, ale poprawi też dojazd dla turystów. Budowa tej trasy to kolejny krok do rozwoju i dobrze skomunikowanego regionu.

Podpisaliśmy dzisiaj umowę na kolejny odcinek trasy S6, to dotrzymywanie słowa danego mieszkańcom Pomorza. Sprawne działania polskiego rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim pozwoliły na takie tempo. Bardzo się cieszę, że Pomorze się rozwija. Umowa ta obejmuje odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości ok. 13 kilometrów z węzłami Rzechcino i Skórowo oraz infrastrukturą towarzyszącą. – mówił  rzecznik rządu Piotr Müller.

Podpisanie kolejnej umowy na budowę trasy S6

Podpisano dzisiaj umowę na kolejny odcinek trasy S6, a konkretnie na budowę 13-kilometrowego odcinka pomiędzy Bobrownikami a Skórowem. Na nowej trasie zostanie wybudowany także węzeł Rzechcino i Skórowo.

Budowa trasy S6 to dotrzymanie złożonego słowa przez rząd. Inwestycja w drogę ekspresową S6 to wielki krok. Budowa nowej trasy, wysoka jakość dróg i  przede wszystkim bezpieczeństwo. To dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza. Szczególnie tych mieszkających w Słupsku, Lęborku czy okolicach. – powiedział Piotr Müller rzecznik prasowy rządu  i Poseł na Sejm RP.

Fundusze na inwestycję drogi S6

Rząd na czele z premierem Mateuszem Morawieckim przekazał dodatkowe środki z budżetu państwa na budowę tych odcinków. W tym roku szykują się przetargi na odcinki do Koszalina do obwodnicy Słupska. Aktualnie tworzone są projekty budowlane i wykonawcze. Źródło finansowania w całości
z budżetu państwa zapewnia szybszą realizację inwestycji. Jest to też potwierdzenie obietnic złożonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Efekty widoczne gołym okiem

W województwie pomorskim w trakcie budowy są już 3 odcinki trasy S6. Obecnie trasa realizowana jest pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 42 km. Większość z nich powinna być gotowa w tym roku. Już w najbliższych tygodniach zostaną podpisane umowy na kolejne odcinki pomiędzy Słupskiem a Bożympolem Wielkim. Niedawno podpisano umowy na budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej oraz drogi ekspresowej S6: odcinek Chwaszczyno – Żukowo (ok. 16,3 km), odcinek Żukowo – Gdańsk Południe (ok. 16 km) wraz z obwodnicą Żukowa (ok. 7 km), umowę na II jezdnię Obwodnicy Słupska w ciągu trasy S6 oraz odcinek Skórowo – Leśnice.

– Cieszy mnie fakt, że lokalna społeczność w regionie zyskuje coraz to lepsze warunki do życia. Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 r. To przyjemność oglądać realizacje zamierzonych projektów na rzecz regionu. Zachęcam do śledzenia postępów prac na stronach internetowych  GDDKiA – powiedział Piotr Müller poseł na Sejm RP

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *