Seniorka zostawiła pieniądze oszustom na kole samochodu

Na policjanta i prokuratora prowadzących działania związane z zatrzymaniem przestępców-to metoda użyta przez oszustów, którzy wczoraj wyłudzili kilkanaście tys.zł. Ich ofiarą padła 79-latka ze Słupska. 3 osoby, które dzisiaj próbowali oszukać przestępcy, nie uwierzyły w legendę i od razu poinformowały policję. Przypominamy, że prawdziwi policjanci i prokuratorzy nigdy nie angażują obywateli w swoje działania.

Słupscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, którzy bez skrupułów manipulują starsze osoby i odbierają oszczędności ich życia. Wczoraj swoje oszczędności straciła 79-letnia mieszkanka Słupska. Dziś 3 osoby wykazały się czujnością i nie uwierzyły w legendę prowadzonych przez policjanta i prokuratora działań związanych z zatrzymaniem przestępców.

Kilkanaście tys.zł straciła 79-latka ze Słupska, która swoje oszczędności pozostawiła pod kołami samochodu. Kobieta uprzednio odebrała telefon od osób podających się za policjanta i prokuratora, którym uwierzyła w legendę potrzeby jej współpracy w ramach działań zmierzających do zatrzymania prawdziwych przestępców. Podobne telefony otrzymały dziś 3 seniorki ze Słupska. Te osoby wykazały się czujnością i nie kontynuowały rozmowy na temat oszczędzanych pieniędzy, po czym poinformowały policjantów.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA PIENIĘDZY i nie angażują obywateli ani nie zabezpieczają ich oszczędności do rozwiązania sprawy kryminalnej. W sytuacji, gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym je wyłudzić. W momencie, gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, powinniśmy zakończyć taką rozmowę telefoniczną. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o kontakt z Policją pod nr 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić o próbie oszustwa.

Zwracamy się z apelem, również do osób młodych. Rozmawiajmy z rodzicami, dziadkami o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Wykorzystujmy okoliczności np. różnego rodzaje święta, jak i przypadkowe spotkania i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *