Zmniejszenie liczby łóżek dla chorych na COVID-19 słupskim szpitalu

Od początku czerwca do 32 zmniejsza się liczba łóżek przeznaczonych dla chorych na koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Decyzja ta jest zgodna z wytycznymi Wojewody Pomorskiego. Spadająca liczba zachorowań na COVID-19 w całej Polsce, w tym także w województwie pomorskim spowodowała, że Wojewoda Pomorski wydał decyzję o zmniejszeniu liczby łóżek przeznaczonych dla chorych na Cowid-19.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi słupski szpital zobowiązany jest posiadać 5 łóżek na poziomie I dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 oraz 27 łóżek, w tym 7 łóżek z respiratorem, dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 na II poziomie zabezpieczenia.

Polecenie Wojewody Pomorskiego, jako, że zdejmuje ze szpitala obowiązek utrzymania kolejnych 30 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 powoduje możliwość wykorzystania tych łóżek do udzielania świadczeń dla pacjentów z innymi schorzeniami niż COVID-19.

– To kolejna dobra informacja w ostatnim czasie, która pozwala mieć nadzieję, że czas najtrudniejszej pracy w dobie pandemii mija, Decyzja wojewody daje nam możliwość powrotu do normalnego trybu leczenia naszych pacjentów – mówi Andrzej Sapiński, Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Przypomnijmy, że to kolejna decyzja o zmniejszeniu liczby łóżek „covidowych” w ostatnich tygodniach w słupskim szpitalu. W kulminacyjnym momencie pandemii koronawirusa, leczyliśmy chorych na COVID-19 na 110 łóżkach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *