Będzie remont trasy Słupsk-Ustka

W Ustce podpisano umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 21 na odcinku Słupsk – Ustka. Modernizacja rozpocznie się od prac przygotowawczych w sierpniu, a zakończony w ciągu 17 miesięcy.

Umowę podpisali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: Waldemar Chejmanowski, Zastępca Dyrektora Oddziału w Gdańsku oraz Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału w Gdańsku i przedstawiciel wykonawcy firmy COLAS POLSKA, Prezes Zarządu  Sebastien Picaut.

– Mieszkańcy obu miast oraz gmin, przez które przebiega trasa, czyli Gminy Słupsk i Gminy Ustka, a także turyści, od wielu lat z dużą niecierpliwością oczekują na modernizację tego odcinka. Dziś, jako Burmistrz Miasta Ustka, składam na ręce Pana Ministra Piotra Müllera, przedstawiciela Rządu, gorące podziękowania za tę decyzję, a przedstawicielom samorządów za zaangażowanie. Jestem przekonany, że nasze wspólne starania przełożyły się na to, że dziś możemy uczestniczyć w tej jakże ważnej chwili – podpisaniu umowy – podkreślał burmistrz Ustki Jacek Maniszewski.

Inwestorem przebudowy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, będzie ona kosztować 123 mln złotych, które pochodzą z budżetu państwa.

Zakres przebudowy obejmuje ok. 13 km Drogi Krajowej nr 21 pomiędzy Ustką, a Słupskiem biegnącej przez Gminę Słupsk, Gminę Ustka i Miasto Ustka. Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni wraz z korektą łuków poziomych i pionowych oraz przebudowa skrzyżowań, w tym budowa czterech rond i montaż sygnalizacji świetlnej. To z pewnością poprawi bezpieczeństwo na tej bardzo ruchliwej drodze. Co ważne, na całej długości powstanie ciąg pieszo – rowerowy, wraz z miejscami do odpoczynku dla użytkowników. Powstaną też nowe chodniki, drogi serwisowe i zatoki dla autobusów oraz miejsca do kontroli pojazdów przez policję i Inspekcję Transportu Drogowego.

Ważne informacje dla mieszkańców naszego regionu przekazał w swoim przemówieniu minister Piotr Müller:

Jeszcze w tym tygodniu nastąpi podpisanie umowy na budowę kolejnego odcinka drogi S6, a do końca roku podpisane zostaną umowy na całość tej inwestycji pomiędzy Trójmiastem i Słupskiem.

Podkreślił także, że dzisiejsze podpisanie umowy na remont DK21 pomiędzy Ustką i Słupskiem jest realizacją idei dwumiasta. Jest to możliwe dzięki działalności podejmowanej przez wszystkich samorządowców oraz posłów Ziemi Słupskiej.

Uroczystość zakończyła się chwilą dla mediów oraz wspólnym podpisaniem pamiątkowej planszy i zdjęciem wszystkich uczestników spotkania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *