Funkcjonariusze na obozie harcerskim

Policja, Straż Pożarna i Straż Leśna odwiedziła obóz harcerski zlokalizowany na terenie powiatu słupskiego. Tematem przewodnim było oczywiście bezpieczeństwo.

Wczoraj słupscy policjanci wraz ze strażakami z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Słupsku oraz strażnikami leśnymi pojechali spotkać się z harcerzami z Krakowa, Warszawy i Gdańska, którzy przyjechali do słupskiego powiatu na obóz, aby nie tylko doskonalić swoje survivalowe umiejętności, ale też wypocząć i dobrze się bawić.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez gospodarza czyli komendanta obozu, który oprowadził policjantów, strażaków i leśników po kompleksie zbudowanym przez harcerzy. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników sprawdzili zabezpieczenie przeciwpożarowe takie jak punkty z gaśnicami, czy drogi ewakuacyjne. Po oprowadzeniu przyszedł czas na prelekcję dla uczestników, gdzie policjanci wraz z kolegami ze straży pożarnej rozmawiali z harcerzami na temat zagrożeń jakie mogą ich spotkać podczas obozowania w lesie i co za tym idzie prawidłowym zachowaniem w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Po prelekcji przyszedł czas obejrzenie policyjnego sprzętu. Policjanci zaprezentowali harcerzom sprzęt, którego używają w codziennej służbie Najmłodsi chcieli sprawdzić ile osób zmieści się do pomieszczenia dla zatrzymanych!

Bezpieczeństwo wypoczywających jest dla policjantów bardzo ważne, dlatego to nie jedyna wizyta w miejscu obozowiska, bo już na cykliczne odwiedziny u harcerzy zapowiedział się dzielnicowy z Posterunku w Dębnicy Kaszubskiej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *