Policja sprawdza obowiązek noszenia masek w sklepach

Dla wielu z nas urlop trwa w najlepsze. Wypoczynkowi sprzyja pogoda i z pewnością poluzowanie obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętajmy jednak, że pandemia nie zniknęła, a zalecenia sanitarne są dla naszego dobra. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich w swoich działaniach nie zwalniają policjanci, którzy sprawdzają, czy mieszkańcy i turyści w regionie słupskim stosują się do obowiązujących przepisów.

Słupscy policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają m.in. czy mieszkańcy oraz turyści odwiedzający region słupski stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje.

Sprawdzeniom podlegają między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują procedury wprowadzone na czas pandemii.

Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Nie luzujmy sami obostrzeń z powodu wakacji, urlopu i zwolnienia tempa. Pomimo że rozprzestrzenianie koronawirusa zmniejszyło się, pandemia nie zniknęła. Z doniesień medialnych wiadomo, że przed nami kolejna fala, której skutków można w dużej mierze uniknąć stosując się do obowiązujących nakazów i zakazów.

Bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędzajmy czas podczas sezonu urlopowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *