Spacerkiem po Ustce z przewodnikiem

Bezpłatne spacery po Ustce z przewodnikiem – to jedna z atrakcji przygotowana dla turystów indywidualnych. Spacery odbywają się dwa razy w tygodniu sprzed kościoła Najświętszego Zbawiciela.


Gospodarzem spacerów wtorkowych jest kapitanem Haase, w postać którego wciela się miłosnik historii Ustki Marcin Barnowski. Podczas przechadzki zwiedzić można Starą Osadę Portową i poznać jej ciekawą historię.
Zbiórka chętnych odbywa się w każdy wtorek lipca i sierpnia o godzinie 10:00 przed wejściem do Kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce, przy ulicy Kościelnej 4.

– Opowiadam jak Ustka wyglądała na przełomie XVIII i XIX wieku. Oczywiście robię też wyprawy w czasie do czasów trochę wcześniejszych i czasów późniejszych. Nie sposób spotykając się przed tym kościołem nie opowiedzieć kilku słów o kościele Najświętszego Zbawiciela – mówi Marcin Barnowski, przewodnik

Natomiast w środy o tej samej porze i z tego samego miejsca na wycieczkę szlakiem usteckich legend ruszają dzieci. W trakcie zwiedzania, dzieci poznają najważniejsze legendy i ciekawe historie.
Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla turystów indywidualnych, z wyłączeniem grup zorganizowanych. Wszystkie wycieczki są bezpłatne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *