Mandaty za brak maseczek

Funkcjonariusze słupskiej komendy nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa i zapewnienie bezpieczeństwa. Każdego dnia interweniują wobec osób lekceważących obowiązek zakrywania ust i nosa oraz sprawdzają poziom bezpieczeństwa w punktach szczepień. Okazuje się, że nie wszyscy zdają egzamin z odpowiedzialności. Policjanci podjęli ponad 100 interwencji, zapowiadają kontynuację działań i apelują o stosowanie się do obostrzeń.

Wraz z początkiem pandemii, do codziennych obowiązków policjantów dopisały się działania na rzecz zapobiegania choroby Covid-19. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze nieustannie mierzą się z niewidzialnym wrogiem i interweniują wobec tych, którzy mają lekceważące podejście do zagrożenia. Zwróćmy uwagę na to, że Cześć ograniczeń została zniesiona już przed wakacjami, ale zakrywanie ust i nosa w przestrzeni zamkniętej nadal jest obowiązkiem. W związku z widocznym jednak rozluźnieniem społecznym, policjanci wzmożyli działania zmierzające do hamowania transmisji koronawirusa, a dbając o zapewnienie bezpieczeństwa, w punktach szczepień regularnie patrolują te miejsca.

Sprawdzeniom podlegają między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują procedury wprowadzone na czas pandemii. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w ostatnich dwóch dniach policjanci podjęli ponad 100 interwencji, z czego na 18 osób nałożyli mandaty karne.

Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Nie luzujmy sami obostrzeń z powodu wakacji, urlopu i zwolnienia tempa. Pomimo że rozprzestrzenianie koronawirusa zmniejszyło się, pandemia nie zniknęła. Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają regularne sprawdzenia stosowania się do obostrzeń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *