Nowy radiowóz słupskiej drogówki

Policjanci słupskiej drogówki otrzymali nowy radiowóz do obsługi zdarzeń drogowych. Zakup pojazdu marki Volkswagen Crafter został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, zgodnie z projektem „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

W miniony czwartek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali nowy radiowóz przeznaczony do obsługi zdarzeń drogowych. Jest to pojazd marki Volkswagen Crafter wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Zakup został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, zgodnie z projektem „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Radiowóz wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt. Wewnątrz znajduje się biurko z komputerem i drukarką. Ponadto samochód ma na wyposażeniu m.in. zestaw znaków, zestaw ratownictwa medycznego, aparat fotograficzny, lampy ostrzegawcze, kolczatkę, opóźnieniomierz, parawan i pachołki drogowe. Na wysięgniku natomiast jest dodatkowe oświetlenie i podnoszona tablica, z której wyświetlane są napisy informujące o wypadku. W skład wyposażenia wchodzi też generator prądotwórczy.

Pojazd jest już wykorzystywany w codziennej służbie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *