Policja kontroluje motocyklistów

W miniony weekend policjanci słupskiej drogówki prowadzili działania „Motocykle”. W ramach akcji skontrolowali 9 miłośników jednośladów. Sprawdzili ich stan trzeźwości, stan techniczny ich pojazdów, mierzyli prędkość i zwracali uwagę na to, czy przestrzegają pozostałych przepisów ruchu drogowego. Nieprawidłowość stwierdzili u jednego motocyklisty, który został ukarany mandatem karnym. Pozostali jeździli zgodnie z przepisami.

W miniony weekend słupscy policjanci prowadzili działania pn. „Motocykle”. Choć pogoda była w kratkę i raczej nie sprzyjała miłośnikom jednośladów, niektórzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Policjanci natomiast sprawdzali, jak do wyprawy zostały przygotowane motocykle i czy kierujący jeżdżą zgodnie z przepisami. Kontrole odbywały się na terenie miasta i powiatu słupskiego. Tym razem, policjanci nie stwierdzili większych nieprawidłowości. Nie było nadużyć prędkości, brawury i braku wyobraźni.

Działania „Motocykle” miały na celu zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie.

Na niewielką ilość motocykli na drodze z pewnością miała wpływ zmiana pogody. Policjanci słupskiej drogówki skontrolowali 9 motocyklistów. Okazało się, że każdy miał uprawnienia do kierowania jednośladem, wszyscy byli trzeźwi i zdecydowana większość stosowała się do przepisów. Ukarany mandatem karnym został 1 motocyklista.

Działania: „Motocykle” będą stale kontynuowane.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *