Ruszyła policyjna akcja „powroty”

Przed nami ostatnie dni wakacji, a tym samym znacznie większy ruch na drogach. O bezpieczne powroty zadbają policjanci słupskiej drogówki, którzy będą stanowczo reagować na zachowania niezgodne z prawem. Nadmierna prędkość, alkohol, brawura, wykroczenia wobec pieszych i inne rażące zaniedbania-to wszystko jest na górze listy zachowań podlegających surowym karom.

Dla policjantów słupskiej drogówki ostatnie dni wakacji wiążą się z czasem wzmożonych, intensywnych działań na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. By uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń, należy styl jazdy dostosować do panujących warunków i jechać zgodnie z przepisami. W przypadku przekraczania prędkości, kierowania po alkoholu, popełniania wykroczeń wobec pieszych i innych rażących zaniedbań należy liczyć się ze stanowczą reakcją policjantów.

Obok zapowiedzi wzmożonych działań policjanci przygotowali kilka ważnych informacji:

– Aby podróż przebiegła bez zbędnych niespodzianek dobrze jest wcześniej zapoznać się z przebiegiem trasy, jaka nas czeka. Na mapach cyfrowych można zobaczyć utrudnienia na drogach krajowych lub sprawdzić natężenie ruchu. Zwracajmy uwagę na czasowe oznakowanie przebudowywanych odcinków dróg.

– Wiele osób chce jak najszybciej dotrzeć do domu, jednak zbytni pośpiech, brak rozwagi i brawura to najczęstsze przyczyny tragicznych w skutkach wypadków samochodowych. W przypadku długich podróży także zmęczenie kierowcy jest częstym powodem wypadków. Taki stan zmniejsza refleks, osłabia zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Ważne jest, aby kierowca wypoczął przed wyjazdem. Natomiast gdy pojawi się zmęczenie podczas jazdy, należy się zatrzymać i zrobić kilkunastominutową przerwę. W trasie należy być skoncentrowanym od początku do końca, wiele bowiem wypadków zdarza się na kilka kilometrów przed osiągnięciem celu podróży.

– Przypomnijmy sobie jak bezpiecznie poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych, jakie są zasady sprawnego włączania się do ruchu czy też postępowania przy awarii pojazdu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *