Dronem w piratów drogowych

Podczas przeprowadzonej  akcji ruchu drogowego, słupscy policjanci wspólnie z Funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Nadzorem zostały objęte skrzyżowania ulic Gdańskiej-Wiejskiej w Słupsku i Szczecińskiej-Witosa w Kobylnicy. Widok drona i jego skuteczność zaskoczyła wielu kierowców.

Podczas wczorajszej akcji policjanci słupskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Policyjny dron latał nad skrzyżowaniem ulic Gdańskiej-Wiejskiej w Słupsku i Szczecińskiej-Witosa w Kobylnicy. Podczas nagrań z powietrza nadzorem zostali objęci kierowcy, którzy przejeżdżali na czerwonym świetle, nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, czy też przewozili w niewłaściwy sposób ładunek.

Działania z użyciem bezzałogowego statku powietrznego w Słupsku realizowane były po raz pierwszy i będą prowadzone cyklicznie. Kierowcy byli zaskoczeni tego typu kontrolami. Początkowo nie dawali wiary, że ich potknięcie na drodze zostało zarejestrowane kamerami drona. W sumie wczoraj kamery urządzenia zarejestrowały 10 wykroczeń.

Współpraca policjantów wygląda następująco: dron pracuje na wysokości i nagrywa sytuację drogową rejestrując wykroczenia. Z dołu maszyną steruje pilot i operator kamery. Kiedy dostrzeże wykroczenie, przekazuje sygnał do patrolu, który kilkaset metrów dalej zatrzymuje auto i podejmuje interwencję.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *