Nowa przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Słupsku

Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku działa od 1 września 2021. Dzisiaj (08.09..2021) punkt został oficjalnie otwarty przez Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego.

Nowa przychodnia POZ powstała w wyremontowanym budynku „I” położonym w kompleksie szpitalnym przy ul. Hubalczyków 1. Takie położenie gwarantuje bezpieczeństwo pracy, parking w sąsiedztwie, łatwy dostęp do obiektu, a jednocześnie bliskość poradni specjalistycznych i oddziałów szpitalnych.

– Zależy nam na zapewnieniu kompleksowej opieki nad pacjentem w jednym miejscu, żeby pacjent nie musiał krążyć między poszczególnymi placówkami medycznymi, a nawet miastami. Aby tego uniknąć proponujemy gabinety lekarzy rodzinnych – mówił Andrzej Sapiński, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Docelowo mają być tutaj cztery gabinety lekarzy rodzinnych, a opieką obejmiemy przynajmniej dziesięć tysięcy osób, mieszkańców miasta Słupska i regionu. Zapewnimy też dostęp do szeroko pojętej diagnostyki w naszym szpitalu, a tego właśnie brakuje pacjentom. Ważne jest także to, że w przyszłości zapewnimy dostęp do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w szerokim wydaniu.

W przychodni POZ działają dwa gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, gabinet pielęgniarki środowiskowej. Ponadto w budynku poradni POZ działa punkt szczepień przeciwko COVID-19 (łącznie gabinetów jest siedem). Jest rejestracja, poczekalnia, zaplecze dla personelu i węzły sanitarne, w tym dla osób niepełnosprawnych. Oficjalnego otwarcia placówki dokonał Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, który za udzielenie pomocy finansowej w utworzeniu nowej przychodni POZ został uhonorowany przez Zarząd Szpitala pamiątkowy grawertonem z podziękowaniami.

– Trwa modernizacja szpitali i dostosowanie do wymagań, które stawia Narodowy Fundusz Zdrowia, ale też potrzeby pacjentów – powiedział Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. – Stoimy przed obiektem, który kłuł w oczy przez wiele lat. Wielokrotnie prezesa szpitala dopytywałem, co znaczą te baraki i czemu tu się nic nie dzieje, bo one powstawały w czasie budowy i służyły jako zaplecze dla budowniczych. Dziś możemy powiedzieć, że znalazły swoje miejsce, swoją funkcję.

W nowej przychodni przyjmują lekarze w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej:
lek. med. Barbara Wilkowska
lek. med. Dorota Winnicka

Do dzisiaj, 08.09.2021 złożono łącznie 187 deklaracji (każdy lekarz może mieć zapisanych 2,5 tys. pacjentów). Deklaracje mogą składać całe rodziny (choć dzieci na razie nie są przez lekarki przyjmowane)

W poradni pracuje pięć pielęgniarek, wśród nich dwie, na które zbierane są opcje jako pielęgniarki środowiskowe :
piel. Anetta Lizak
piel. Agnieszka Kowalczyk

Rejestracja do poradni działa od pon. do pt. w godz. 8-18 (tel. 59 84 60 786)
Lekarze przyjmują wg. harmonogramu w godz. 8-18

Łączny koszt inwestycji to 2 069 387,35 zł. POZ powstał dzięki uzyskaniu przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku pożyczki z Pomorskiego Funduszu Rozwoju.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku nadal zaprasza do współpracy lekarzy specjalistów w zakresie medycyny rodzinnej oraz pielęgniarki. Gwarantujemy dogodną formę zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju poprzez udział w szkoleniach, pomoc w znalezieniu zakwaterowania, urlopy szkoleniowe, benefity pozapłacowe i pracę w dynamicznie rozwijającej się jednostce.

 

Fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *