Ustka szuka pomysłu na promenadę, konkurs dla architektów

Miasto Ustka wspólnie z słupskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP ogłasza konkurs architektoniczny na zagospodarowanie usteckiej Promenady Nadmorskiej.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem funkcjonalno-przestrzennym koncepcji zagospodarowania pasa promenady rozciągającego się od latarni morskiej, aż do początku parku uzdrowiskowego, przy ławeczce Ireny Kwiatkowskiej.

– Promenada, która jest naszą wspólną przestrzenią, ma być miejscem nowoczesnym i przyjaznym zarówno mieszkańcom jak i turystom. Ma wyróżniać się nowoczesną formą, być symbolem miasta uzdrowiskowego. Jednocześnie nowe zagospodarowanie, zakładające możliwość budowy molo, ma zwiększać atrakcyjność tego terenu także w zakresie inwestycyjnym – mówi ELiza MOrdal z usteckiego ratusza.

Prace konkursowe można składać do 23 listopada 2021 r. O wynikach konkursu rozstrzygnie sąd konkursowy, w którym zasiadają przedstawiciele SARP, Miasta Ustka oraz Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody pieniężne. Zaraz po rozstrzygnięciu, w grudniu tego roku, zaprosimy mieszkańców na wystawę pokonkursową.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *