Judocy przywieźli medal z Koszalina

Trzy medale wywalczyli młodzi zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w judo, które rozegrano w Koszalinie. W turnieju wzięło udział blisko 160 zawodników z całego kraju.

W grupie dziewcząt w kategorii 63 kg bardzo udanie walczyła Oliwia Szycko. Słupszczanka bardzo pewnie wygrała walki eliminacyjne i tylko w pojedynku finałowym zabrakło jej trochę szczęścia. Walka o złoty medal była bardzo wyrównana i o zwycięstwie zadecydowała dogrywka,w której nieznacznie lepszą okazała się jej przeciwniczka. Ostatecznie Szycko wywalczyła srebrny medal i ta ambitna judoczka, w kolejnych startach z pewnością wywalczy kolejne medale.

,,Srebro” zdobył również Łukasz Bielawa(60 kg) w kategorii młodzików. Łukasz walczył bardzo inteligentnie i pewnie wszedł do finału. W walce finałowej na początku dał się zaskoczyć swojemu rywalowi i nie zdołał odrobić straty punktowej. Gryfita potwierdził swoje ogromne możliwości i będzie chciał zdobyć medal na listopadowych MP.

Brązowy medal wywalczył Jakub Martyna w kategorii do 50 kg. Kuba wrócił po kontuzji i ma pewne braki techniczne. Nadrabiał to ogromną ambicją i determinacją w czasie walki. Dwie walki wygrane i dwie porażki pozwoliły zająć judoce ze Słupska 3 miejsce,

W kategorii do 52 kg bardzo ambitnie walczyła Julia Gorzkowska. Był to pierwszy start Julii w tak poważnym turnieju i zajęcie 5 pozycji potwierdziło, że w przyszłości będzie walczyła o medale.

Na 7 miejscu sklasyfikowano :Zuzannę Martynę( 57 kg) oraz Adriana Jakubińca(66 kg). Mimo,że nie wywalczyli oni medali to pokazali się z dobrej strony. Przy pełnej determinacji są w stanie stanąć na podium w kolejnych startach.

11 listopada judocy walczyć będą w Turnieju Jigoro Kano w Poznaniu, a pod koniec listopada w Pile odbędą się Mistrzostwa Polski młodzików

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *