Kładka nad Słupią otwarta!

Piesi i rowerzyści już mogą korzystać z nowej możliwości przekroczenia Słupi – kładka za stanicą kajakową została otwarta dla ruchu.

Ze strony zachodniej kładka prowadzi do ul. Ogrodowej. Ma długość 59 m, a szerokość 5,5 m. Znajduje się w pięknym, malowniczym miejscu i będzie z pewnością nie tylko alternatywną możliwością przekroczenia rzeki, ale też atrakcyjnym miejscem spacerów i wycieczek rowerowych. Drogi dojazdowe do kładki zostaną wykonane w 2022 roku.
– Kładka powstała w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Odcinek R-10 na terenie miast Ustki i Słupska” dofinansowanego ze środków unijnych. Wykonawcą inwestycji była firma OPTEM, koszt budowy to 3,9 mln złotych – mówi Eliza Mordal, rzeczniczka Urzędu Miasta w Ustce
Projekt „Pomorskie Trasy Rowerowe” ma charakter regionalny i realizowany jest w ramach partnerstwa Miasta Ustka i Miasta Słupsk. Na terenie Ustki powstanie trasa o łącznej  długości 4,67 km wraz z miejscem postojowym dla rowerzystów, a na terenie Słupska powstanie ość trasy rowerowej R-10, o długości 3,76 km. Całkowita wartość projektu na terenie Ustki to niemal 6 mln, a pozyskane przez Miasto dofinansowanie to 2,8 mln zł.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *