Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

Zbliżający się okres Święta Zmarłych to m.in. czas na zakupy zniczy i na przygotowanie grobów. Już widać nieco wzmożony ruch na cmentarzach. Znacznie większy będzie w ostatnich dniach października i pierwszych dniach listopada. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich słupscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i apelują o stosowanie się do wskazówek.

Miejmy świadomość tego, że nie wszyscy wybierają się na cmentarze z myślą o odwiedzeniu grobów najbliższych. Apelujemy, aby nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów, większej kwoty pieniędzy. Przedmioty, na których nam zależy, trzymajmy w miejscach trudno dostępnych dla kieszonkowca. Nie chowajmy w łatwo dostępnych torebkach lub saszetkach. Złodzieje-włamywacze, kieszonkowcy mogą starać się wykorzystać ten czas dla siebie. Tłok na cmentarzach czy w środkach komunikacji miejskiej sprzyja takim przestępstwom. Bądźmy czujni i ostrożni. Musimy również pamiętać, o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkań. Przed wyjściem, sprawdźmy, czy okna i drzwi są zamknięte. Poprośmy zaufanego sąsiada o czujność.

W trosce o bezpieczeństwo na cmentarzach słupscy policjanci zaplanowali służby dla policjantów zarówno umundurowanych jak i nieumundurowanych.

Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe, pomogą, poinformują, zadbają o to, by na naszych drogach było bezpiecznie. Policjanci będą kontrolować trzeźwość uczestników ruchu, weryfikować stan techniczny pojazdów oraz sprawdzą, czy kierowcy poruszają się z dozwoloną prędkością. Przy okazji każdej kontroli policjanci będą szczególną uwagę zwracać na to, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz czy wszystkie osoby podróżujące autem mają zapięte pasy.
Podczas obchodów dni zadusznych policjanci proszą kierowców o zwiększoną uwagę, koncentrację, ostrożność oraz rozsądek. Natężenie ruchu będzie duże, dlatego stosujmy się do poleceń kierujących ruchem funkcjonariuszy. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju, z wyprzedzeniem prześledźmy zmiany organizacji ruchu w obrębie cmentarzy.

Organizacja ruchu drogowego i transportu zbiorowego w okresie święta Wszystkich Świętych w Słupsku

W obrębie cmentarza przy ul. Kaszubskiej wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu
w sposób następujący:

w dniach 30 października (sobota) – 1 listopada (poniedziałek):

wyłączony z funkcjonowania będzie parking przy ul. Prof. Lotha,

wyłączone z funkcjonowania będzie ul. Rabina Maxa Josepha,

wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Hołdu Pruskiego w kierunku
od ulicy Madalińskiego do ulicy Wiśniowej;

w dniu 1 listopada (poniedziałek):

wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Piastów,

wyłączona zostanie z ruchu ul. Obrońców Wybrzeża,

wyłączona z ruchu zostanie ulica Kaszubska na odcinku od ulicy Kilińskiego do ul. Armii Krajowej(w celu uniknięcia zablokowania ul. H. Pobożnego ruch z ul. Armii Krajowej zostanie przekierowany w ul. Partyzantów),

na ul. Madalińskiego parkowanie po prawej stronie, na ul. Św. Piotra parking na terenie po wyburzonym budynku, Osiedle Przy Lesie – parkowanie w pasie ulic Lawendowej
i Makowej,

miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych przewiduje się na ul. Madalińskiego, teren naprzeciwko kas biletowych i ogrodzony plac za głównym wejściem,

na ul. Lawendowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w kierunku
od ul. Klonowej – parkowanie po obu stronach drogi.

W obrębie cmentarza przy ul. Zachodniej w dniu 1 listopada wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu w sposób następujący:

na ringu od ronda z ul. Konarskiego do ronda z ul. Banacha do parkowania udostępnione będą po jednym pasie ruchu w obu kierunkach,

ruch z kierunku Bierkowa zostanie skierowany w ulice Niemena i Banacha,

ruch z kierunku Słupska na Nowy Cmentarz będzie kierowany przez patrole i dojazd
1 listopada do cmentarza będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów z zezwoleniem ZIM, komunikacji zbiorowej, służb komunalnych, TAXI oraz pojazdów osób niepełnosprawnych.

Transport zbiorowy

Uruchomione zostaną specjalne linie obsługujące różne części miasta:

30 października (sobota):

Na wszystkich liniach obowiązuje rozkład jazdy ważny w soboty. Dodatkowo, z częstotliwością co 30 minut na nowy cmentarz kursować będzie linia 19B oraz linia 68 co godzinę.

31 października (niedziela):

Na wszystkich liniach obowiązuje rozkład jazdy ważny w niedziele. Dodatkowo, z częstotliwością co 30 minut funkcjonuje linia 19B oraz specjalna 62, a także co godzinę 68 oraz linia 19B . Do obsługi linii 18 i 62 oraz wybranych kursów linii 9 i 19 zostają skierowane autobusy przegubowe.

1 listopada (poniedziałek):

Na wszystkich liniach obowiązuje rozkład jazdy ważny w niedziele i święta. Przejazdy komunikacją miejską są bezpłatne dla wszystkich pasażerów. W związku z panującą sytuacją epidemiczną do ruchu zostaną skierowane 53 autobusy (maksimum możliwości technicznych i organizacyjnych), a specjalne linie cmentarne obejmą zasięgiem kolejne osiedla: Westerplatte i Hubalczyków (linia 64) oraz Parkowe i Nadrzecze (linia 65).

Linie specjalne funkcjonują wg. następującego porządku:

Linia 61: KOŁŁĄTAJA – przez Stary Cmentarz do Nowego Cmentarza co 10 min

Linia 62: Z Osiedla Niepodległości przez centrum i Stary Cmentarz do Nowego Cmentarza co ok 10 min

Linia 63: Z Osiedla Niepodległości przez ul. Małcużyńskiego i Ring na Nowy Cmentarz (szybkie połączenie z pominięciem centrum miasta) co 15 min

Linia 64: Z Osiedla Westerplatte przez Stary Cmentarz do Nowego Cmentarza co 15 min

Linia 65: Z Osiedla Nadrzecze przez Stary Cmentarz do Nowego Cmentarza co 20 min

Dodatkowo, w godz. 09:00 – 15:00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów linii 18 (co 15 minut zamiast co 30 minut) oraz linii 9 (co 30 minut zamiast co 60 minut). Dojazd na Nowy Cmentarz możliwy będzie również linią 68 funkcjonującą w zastępstwie linii 8.

Dzięki przemienności odjazdów linii 61, 62, 64 i 65 na odcinku Stary Cmentarz – Nowy Cmentarz – Stary Cmentarz autobusy będą kursować ze średnią częstotliwością co ok. 2-3 minuty.

2 listopada (wtorek):

Na wszystkich liniach obowiązuje rozkład jazdy ważny w dni powszednie. Dodatkowo,
z częstotliwością co 30 minut, w godzinach 08:30 – 18:00 funkcjonuje specjalna linia 62.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *