Policjanci karali piratów drogowych

82 ujawnione wykroczenia w zakresie przekroczenia dozwolonej prędkości-tak słupscy policjanci przedstawiają podsumowanie wczorajszych działań pn. „Prędkość”. Najwyższą prędkość, tj. 165 km/h w obszarze zabudowanym osiągnął 29-letni motocyklista, który na widok pracujących policjantów wykonał „popisowy” manewr. Mężczyzna był zaskoczony, kiedy w związku z tym zachowaniem w pobliskiej miejscowości drugi patrol zatrzymał go do kontroli.

Wczoraj policjanci słupskiej drogówki prowadzili działania pn. „Prędkość”, w ramach których ujawnili 82 przypadki niestosowania się do ograniczeń. W trakcie jednej z interwencji podejmowanej w Darżynie zauważyli motocyklistę, który zaraz po przejechaniu miejsca kontroli wyraźnie nacisnął na gaz. Jego prędkość została natychmiast zmierzona i okazało się, że na liczniku miał 165 km/h. O konieczności podjęcia wobec niego interwencji funkcjonariusze powiadomili kolegów, którzy mierzyli prędkość w Redzikowie.

Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 29-latkowi. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy „popisowy” wyczyn zmierzyli miernikiem prędkości. Okazali kierującemu wynik jego pomiaru i nałożyli na niego mandat w wysokości 500 zł. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym, motocykliście zostało zatrzymane też prawo jazdy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Na niestosowanie się do ograniczeń, a przede wszystkim na rażące wykroczenia policjanci nie dają przyzwolenia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *