Spotkanie z dietetyczkami w szpitalu

O tym, jak odżywiać się w przewlekłej chorobie nerek mówiły chorym szpitalne dietetyczki. Na spotkanie przyszło kilkanaście osób, które z powodu schorzenia muszą stosować dość skomplikowaną dietę.

 Słupski szpital jest jednym z dwóch w województwie, które prowadzą program lekowy dla pacjentów z chorobami nerek w stadium 4. i 5. przed dializami. Służy on odroczeniu leczenia nerkozastępczego, czyli dializowania, a niezbędnym warunkiem tego jest stosowanie diety niskobiałkowej.

 Panie Milena Taranowicz, dietetyk kliniczny oraz Edyta Jasińska, dietetyk i psychoodietetyk, to specjalistki ze słupskiego szpitala, które pomagają pacjentom którzy muszą zmienić dietę – wprowadzić nowe nawyki żywieniowe. Motywują i pokazują jak w praktyce wykorzystać dostępne produkty oraz jak je przygotowywać, by jedzenie leczyło, na nie szkodziło.

 – Pomagamy pacjentom i objętym programem, i tym którzy nie są do niego zakwalifikowani. Przekazujemy praktyczne informacje o tym, jak komponować bezpieczne i zdrowe posiłki na każdym etapie choroby nerek – mówi Milena Taranowicz. Natomiast Edyta Jasińska przekonuje jak ważne w chorobie jest m.in. wsparcie najbliższych.

 Pacjenci szpitala i będący pod opieką szpitalnych poradni specjalistycznych, którzy potrzebują konsultacji w zakresie diety w związku z chorobą, mogą uzyskać pomoc naszych specjalistek dzwoniąc pod nr tel. 510 036 626 od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *