Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejny raz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparła Wojewódzki Szpital Specjslistyczny w Słupsku i naszych małych pacjentów. W tym roku otrzymaliśmy od WOŚP już dwa kardiomonitory, które trafiły na Oddział Chirurgiczny dla Dzieci, natomiast niedawno dojechały do nas platforma elektrochirurgiczna (diatermia) i dermatom elektryczny.

To urządzenia, które również będą służyły pacjentom chirurgii dziecięcej, ale na bloku operacyjnym, bowiem wykorzystywane są do zabiegów operacyjnych. – Dermatom to urządzenie służące do pobierania skóry do przeszczepów przy leczeniu głębokich oparzeń, takich które nie goją się samoistnie – tłumaczy Andrzej Porzych, ordynator Oddziału Chirurgicznego dla Dzieci w słupskim szpitalu. – Natomiast diatermia, którą dostaliśmy od WOŚP to aparat najnowszej generacji, bezpieczny i niezbędny do wykonywania zabiegów operacyjnych. Używany jest do cięcia i jednoczesnej koagulacji, czyli tamowania krwawienia – mówi lekarz.

Wartość otrzymanej diatermii to 92 669,65, a dermatomu – 49 680,00. Urządzenia zostały zakupione z pieniędzy zebranych w trakcie ubiegłorocznego, 28. Finału WOŚP, podczas którego Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wkrótce na słupską chirurgię dziecięcą trafią jeszcze: zestaw do wideochirurgii z zestawem instrumentarium do zabiegów oraz wiertarka ortopedyczna. Do tej pory słupski szpital otrzymał od WOŚP sprzęt o wartości ponad 1 miliona 250 tys. zł.

– Za każdym razem, gdy WOŚP przysyła do nas nowy sprzęt, jednocześnie szkoli kadrę jak do używać – mówi Andrzej Sapiński, prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc, za zakupiony sprzęt najnowszej generacji, który ratuje zdrowia naszych pacjentów. Dlatego też co roku gramy razem z Orkiestrą m.in. fundując pakiety badań na licytacje.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *