1200 interwencji w sprawie masek

Funkcjonariusze słupskiej komendy nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stale przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa i interweniują wobec tych, którzy nie stosują się do obostrzeń. W minionym miesiącu podjęli 1244 interwencji. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich działania będą kontynuowane.

W ramach codziennych służb policjanci sprawdzają m.in. czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa i wspólnie z pracownikami sanepidu przypominają o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych. W odpowiedzi na lekceważące podejście do zagrożenia funkcjonariusze podejmują interwencje.

Wyniki działań pokazują, że nie wszyscy poważnie podchodzą do zagrożenia. Okazuje się, że do łamania przepisów najczęściej dochodzi w sklepach. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w październiku policjanci podjęli 1244 interwencji, z czego na 428 osób nałożyli mandaty karne, a w 26 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Nie zapominajmy o maseczkach, o dezynfekcji rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają regularne sprawdzenia stosowania się do obostrzeń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *